Усі новини

Як на нас впливає малорухливий спосіб життя та що робити, щоби рухатися більше?

Малорухливий спосіб життя – це коли людина проводить більшу частину дня, сидячи або лежачи.

З малорухливим способом пов’язують підвищення ризику виникнення: порушень постави, кровообігу, зниження м’язового тонусу, раннього розвитку шийного остеохондрозу, серцево-судинних захворювань, ожиріння, цукрового діабету тощо.

Наслідки можна не тільки мінімізувати, а й запобігти їм.

Найкращою профілактикою проблем, пов’язаних із сидячим способом життя, була б повна відмова від нього. Але у сучасному світі це неможливо. Навряд чи у багатьох є можливість покинути офісну роботу, перестати керувати автомобілем і їздити в громадському транспорті. Що ж робити?

  • Лікарі радять рухатися на робочому місці. Не треба соромитися, адже здоровий спосіб життя завжди у тренді. Головне – вибрати зручні вправи, які можна робити, не встаючи з-за столу. Корисно навіть просто час від часу проходжуватися  кабінетом. Головне робити це регулярно.
  • Робіть ранкову гімнастику та займайтеся помірною фізичною працею. Підвищуйте фізичні навантаження поступово, але перед початком порадьтеся з лікарем.
  • У хорошу погоду користуйтесь можливістю прогулятися до роботи пішки або пройтися під час обідньої перерви. Не беріть машину, не сідайте в автобус, якщо відстань невелика. Увечері прогуляйтеся парком замість того, щоб «залипати» у смартфоні.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок. Куріння, вживання алкоголю та наркотиків при малорухливому способі життя завдає набагато більше шкоди. Людський організм і так не може повною мірою позбавитися всіх токсинів, що надходять до нього з навколишнього середовища. А якщо ми додатково себе труїмо і до того постійно сидимо, то організм переходить в «сплячий режим» і виконує функції очищення набагато менш ефективно.

Подаруйте собі радість бути здоровим. Адже, якщо ви не будете здоровим, все інше не матиме вже жодного значення.

Знайти