Усі новини

Білок – дефіцит та надлишок. Які наслідки для організму?

Білки – це незамінні поживні органічні речовини, які є будівельним матеріалом для росту та відновлення клітин і беруть участь у багатьох біологічних процесах.     Без них існування людського організму неможливе.     Дефіцит та надлишок білків мають негативні наслідки для всього організму.                                                                                                                        

Ознаками дефіциту білків є ослаблення імунітету, що проявляється частими простудними хворобами, повільним загоєнням ран, загальною втомою, уповільнюється ріст та розвиток дітей, у дорослих – порушується діяльність залоз внутрішньої секреції,  в т.ч.  діяльність печінки, змінюється гормональний фон, погіршується засвоєння поживних речовин, мікроелементів, вітамінів. Крім того, погіршується пам’ять, знижується працездатність, а також спостерігається авітаміноз, випадіння волосся, ламкість нігтів, порушується діяльність серцевої та дихальної систем, втрачається м’язова маса.              

Надлишок білкової їжі також небажаний. При незначному непостійному  перевищенні білка в раціоні  шкідливого впливу не буде.                                         

Постійний надлишок білків шкодить людям з хворобами нирок, шлунково-кишкового тракту, змінюється кислотність, втрачається кальцій. В ряді випадків це призводить до депресії, хронічної втоми та може спричинити розвиток подагри. Підвищується  збудливість центральної нервової системи, а також  йде перевантаження залоз внутрішньої секреції, що призводить до збоїв в їх роботі.

Експерти рекомендують  дотримуватися розумного балансу білків, жирів, вуглеводів та клітковини.

Слід пам’ятати: білкова дієта не панацея.

 

Знайти